تصویر هاستینگ

چطور پسورد سی پنل را تغییر دهیم؟

 

از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است افراد فعال در حوزه فناوری با آن مواجه شوند، دسترسی غیرمجاز به اطلاعات است. این مشکل گاهی می تواند به از دست رفتن تلاش های یک فرد و لو رفتن تمامی اطلاعات منجر شود. لذا از نکات مهمی که باید مورد توجه و دقت زیاد قرار گیرد، پسورد ورود به پنل کاربری وب سایت است. در این قسمت از آموزش های دیمو هاست قصد داریم بپردازیم به بررسی نحوه ی ریست پسورد سی پنل. پسورد ورود به هاست توسط شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ به طور پیش فرض، انتخاب می شود. پس بهتر است خودتان برای تغییر پسورد در سی پنل، اقدام کنید. جهت آشنایی بیشتر با نحوه تغییر پسورد در کنترل پنل سی پنل، این آموزش را مطالعه بفرمایید.

تغییر پسورد در کنترل پنل سی پنل

برای شروع، به کمک آموزش ورود به سی پنل ، وارد پنل کاربری خود شوید.
پس از آن، از منو PREFERENCES زیر منو Password & Security را انتخاب کنید.

 

change cpanel password

 

قدم بعدی، پیش رویتان صفحه ای باز می شود، شما باید فیلدهای آن را مطابق تصویر، تکمیل نمایید تا تغییر رمز در سی پنل انجام شود. با کلیک روی گزینه ی Password Generator سی پنل به صورت رندوم یک پسورد پیچیده و سخت، برای شما می سازد.

 

change cpanel password

 

در پایان باید روی گزینه ی «Change your password now» کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده در سی پنل ذخیره شود.

سوالات متداول آموزش تغییر رمز سی پنل:

چه زمانی لازم است پسورد کنترل پنل را تغییر داد ؟

تغییر پسورد کنترل پنل می تواند دلایل زیادی داشته باشد. یکی از زمان هایی که توصیه می شود این کار را حتما” انجام دهید زمانیست که پسورد شما در ابتدا به صورت پیش فرض توسط شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ تعیین شده است. شما با این تغییر، امنیت اطلاعات خود را تضمین میکند.
از موارد دیگر، ضعیف بودن رمز فعلی است که برای بالا بردن امنیت نیاز است رمزی با سختی و پیچیدگی بالا تعیین شود.

تغییر پسورد در کنترل پنل سی پنل به چه شکل، امکان پذیر است؟

شما می توانید با مطالعه ی آموزش ارائه شده، خود اقدام به تغییر پسوردتان نمایید یا اینکه از شرکت هاستینگ خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

در صورت فراموشی رمز cpanel باید چه اقدامی انجام داد؟

در صورت فراموش کردن رمز ورود به سی پنل، 2 راهکار دارید. چنانچه پسورد ابتدایی خود را تغییر نداده اید، درقدم اول می توانید به ناحیه کاربری خود و بخش ایمیل ها رفته و اطلاعات هاست خود را در آنجا مشاهده نمایید اما درصورتیکه رمز را تغییر داده اید، بهتر است این کار را به شرکت هاستینگ خود بسپارید.

بهتر است از چه کاراکترهایی برای افزایش امنیت پسورد، استفاده کرد؟

توصیه میکنیم که برای بالا بردن سختی پسورد خود، از اعداد، حروف لاتین کوچک و بزرگ و کاراکترهای خاص همچون @، ! و … استفاده نمایید. توجه کنید که با توجه به دشواری به خاطر سپردن چنین رمزهایی، بهتر است آنها را در جایی مطمئن ذخیره کرده تا در شرایط خاص،به آن دسترسی داشته باشید.

آیا امکان تغییر یوزر و پسورد cpanel وجود دارد؟

لازم است بدانید که تنها شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ به نام کاربری هاست، دسترسی دارد و اصولا” این مورد به دلایل فنی، تغییر پیدا نمی کند. از این رو لازم است از شرکت هاستینگ خود درخواست نمایید تا این مورد را بررسی کنند.

در چه بازه های زمانی بهتر است رمز ورود سی پنل را تغییر دهیم؟

توصیه می شود که دربازه های زمانی منظم و نزدیک به هم این کار را انجام دهید زیرا حفظ امنیت رمز ورود بسیار مهم است و با تغییر پسورد در سی پنل به شکلی منظم می توان امنیت مورد نظر را تأمین کرد. لازم است دوباره یادآور شویم که رمز تعیین شده را در جایی مطمئن ذخیره کنید تا چنانچه دچار فراموشی آن شدید با مشکل مواجه نشوید.

در چه صورت، ریست پسورد سی پنل انجام می شود؟

توصیه می شود در زمان های منظم جهت افزایش امنیت، کاهش احتمال هک شدن و… نسبت به ریست پسورد سی پنل خود اقدام نمایید.

چه اقداماتی نیاز است برای بازیابی رمز عبور سی پنل انجام شود؟

امکان بازیابی رمز عبور سی پنل در هاست وجود ندارد و تنها می بایست اطلاعاتتان را از ناحیه کاربری دریافت نمایید یا از سرویس دهنده میزبانی خود درخواست کنید این اطلاعات را مجددا” ارسال نمایند.

از کارهای ضروری که صاحبان وب سایت، باید برای افزایش امنیت وب سایت خود انجام دهند تغییر پسورد در سی پنل است. به این دلیل که داشتن یک پسورد ساده یا پسوردی که مورد استفاده ی افراد مختلف است، می تواند باعث به خطر افتادن امنیت یک وب سایت را به خطر شود. در این نوشته سعی کردیم که راهکارهای لازم را برای تغییر پسورد سی پنل به شما آموزش دهیم. چنانچه مطابق این آموزش عمل کنید، قادرید بدون هیچ مشکلی پسورد سی پنل خود را تغییر داده و امنیت وب سایت خود را تا حد مناسب ارتقاء دهید.

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یک =